Ümit Özdağ: “Türkiye’nin Güvenliği İçin Yürütmede Olacağız”

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, bakanlık iddialarına yanıt verdi. Türkiye’nin güvenliği için yürütmede yer almaları gerektiğini belirten Özdağ, bu konuda Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile mutabık kaldıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek veren Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Sözcü’den Ruhat Mengi’nin sorularını yanıtladı. Özdağ, Kılıçdaroğlu’nun seçimi kazanması durumunda yeni kabinede bakan olacağı iddialarına yanıt verdi.

İçişleri Bakanlığı’nı işaret etmişti

Ümit Özdağ, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için Kılıçdaroğlu’na destek kararını açıklamadan önce sosyal medya hesabından dikkat çekici bir paylaşım yapmıştı. Sosyal medya hesabından CHP Gençlik Kolları’nın ‘Suriyeliler gidecek’ duvar yazısını paylaşan Özdağ, ‘Öncelikle elinize sağlık gençler. Size Zafer Partisi’ndeki şablonları da verelim. Ve söz ben İçişleri Bakanı olarak yollayacağım’ demişti. Özdağ’ın Kılıçdaroğlu’na destek kararını bildirmesinin ardından İçişleri Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Zafer Partisi’ne verileceği haberleri basına yansımıştı. 

CHP Sözcüsü Faik Özrak bu iddiayı yalanlamıştı. Özdağ ise iddiayı yalanlamamış ve bu konunun seçim sonrası konuşulacağına işaret etmişti:

‘Bakanlık meselesi hükümet kurulmadan konuşulacak bir mesele değil. Ben ve partim bunu ister ama bu ayın 28’inden sonra Cumhurbaşkanı olacak Kılıçdaroğlu’nun yetkisi dahilinde diğer paydaşlarıyla konuşacağı konudur.”

“Yürütmede olacağız”

Özdağ, Ruhat Mengi’ye verdiği röportajda bakanlık iddialarıyla ilgili soruya şöyle yanıt verdi:

‘Parlamentoda bir vekilliğimiz yok ama Türk milliyetçiliğinin, Atatürkçülüğün ve Türk milliyetçisi-Atatürkçü bir geri dönüş politikasının Türkiye’nin güvenliği için yürütmede olması gerektiğini düşünüyoruz ve bu konuda da Kemal beyle mutabık kaldık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir