SON DAKİKA! Binance US’ten dolar resti: Derhal durduruyoruz!

Binance US, SEC’in açtığı dava sonrası ABD doları cinsinden para yatırılmasını durdurma kararı aldı. Dünyanın en büyük kriptopara borsası Binance’nin ABD’deki bağlı ortaklığı Binance US, SEC’in açtığı ve yönelttiği suçlamalar sonrasında ABD doları cinsinden para yatırılmasını durdurma kararı aldı.

Binance US yaptığı açıklamada, SEC’in “agresif taktiklerinin” hedefi haline geldiklerini, açılan davalardaki iddiaların “haksız” ve “temelsiz” olduğunu belirtirken, zamanında para çekme süreçlerinin düzenini sağlamak için tüm dolar yatırılışlarını ve tekrarlanan alım emirlerini derhal durdurma kararı aldıklarını duyurdu.

Binance’nin ABD’de çalıştığı bankalar daha önce yaptıkları açıklamalarda tüm ABD doları emir kanallarının 13 Haziran’da durdurulacağını duyurmuşlardı. Bu durum Binance’i sadece kripto borsası haline dönüşmeye yönlendirecek.

Binance US açıklamasında, kripto alım-satım ve staking işlemlerinin sorunsuz olarak devam etmekte olduğu da belirtildi.

SEC, çeşitli menkul kıymetler kanunu ihlalleri nedeniyle Binance, Binance.US’i işleten ABD merkezli BAM Trading ve kurucuları Changpeng Zhao’ya 13 suçlamada bulunduğunu bildirmişti.

Yöneltilen suçlamaların arasında kayıt dışı borsaların ve takas acentelerinin işletilmesi, Binance.US platformunda alım satım kontrolleri ve gözetiminin yanlış beyan edilmesi ile menkul kıymetlerin kayıt dışı arzı ve satışı gibi konular öne çıkmıştı. Ayrıca SEC, Binance’in ABD’deki varlıklarını dondurmak için mahkemeden geçici yasaklama emri de istedi.

SEC’in talep ettiği diğer ihtiyati tedbirler arasında, doğrulanmış bir muhasebe, varlıkların ülkesine iadesi, belge ve bilgilerin korunması, delillerin yok edilmesinin engellenmesi gibi konular da yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir