Kurtlar Vadisi’nin meşhur oteli Sözbir Otel’in sahibi Serdar Sözbir’e silahlı saldırı

Ataşehir Yunus Emre Caddesi üzerinde geçtiğimiz perşembe günü meydana gelen olay iddialara göre şöyle yaşandı. Ünlü iş adamı Serdar Sözbir, cadde üzerinde seyir halindeyken bir kişinin silahla rast gele sağa sola ateş açtığını gördü. Aracının içinden ateş açan kişiye doğru seslenerek iddiaya göre onu uyardı.

SALDIRGAN, SERDAR SÖZBİR’E 3 EL ATEŞ ETTİ

Ancak bu uyarıya sinirlenen kişi, Sözbir’in aracına yönelerek Sözbir’e 3 el ateş etti.

Sözbir, kanlar içinde yola devam ederek Acıbadem’deki Başkent Üniversitesi İstanbul Hastanesi’ne gitti.

HAYATİ TEHLİKESİ VAR

Burada görevli sağlık çalışanları tarafından araç içinden sedye ile alınan Sözbir ameliyata alındı. Ameliyatın ardından yoğun bakım ünitesine götürülen Sözbir’in bilincinin kapalı olduğu ve hayati tehlikesinin sürdüğü bildirildi.

SAĞA SOLA ATEŞ EDENİ UYARMIŞ

Konuyla ilgili polisin çalışması sürerken çevredeki görgü tanıklarının polise, “Sağa sola ateş açan bir kişi vardı. Aracıyla seyir halindeyden ateş eden kişiyi uyardı. Uyardığı kişi de birden araca yönelerek peş peşe ateş açtı.” dedikleri öne sürüldü.

Polisin bölgedeki kamera görüntülerini toplayarak saldırganı yakalama çalışmasının sürdüğü öğrenildi.

HAYATİ TEHLİKESİ VAR”

Konuyla ilgili açıklama yapan Sözbir’in avukatı ve İstanbul Hukukçular Birliği Başkanı Baran Akcan, “Müvekkilimin hayati tehlikesi devam etmektedir. Tüm ailesi Üzüntü içindedir. İstanbul’un göbeğinde uluorta insanların canına kast eden eşkıyaların varlığı hepimizi korkutmaya devam ediyor. Olayı en başından beri titizlikle takip eden emniyet güçlerimizi ve etkin bir soruşturmayı devam ettiren İstanbul Anadolu Başsavcılığımıza teşekkür ederim. Faillerin en kısa zamanda yakalanacağından ve yargı önünde hesap vereceklerinden kuşku duymuyoruz” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Serdar Sözbir’in Üsküdar’da Kurtlar Vadisi’nin çekimlerine ev sahipliği yapan Sözbir Otelin hisseleriyle ilgili kardeşleriyle davalık olduğu haberleri gündeme gelmişti.

Sözbir Otel, Kurtlar Vadisi dizisindeki “konsey” sahnelerinde sıklıkla çekim alanı olarak kullanılmıştı.

KAYNAK: SABAH

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx