BTP lideri Hüseyin Baş’a siyasi yasak mı geliyor

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş’a, Ankara 71. Asliye Ceza Mahkemesinde Adalet eski Bakanı Bekir Bozdağ’a “kamu görevlisine hakaret ettiği” gerekçesiyle dava açıldı.

Sonu siyasi yasakla bitme ihtimali olan davaya tepki gösteren BTP lideri, “Şimdi genç yaşta yola çıkmış bu kardeşinize, ‘Sen fazla siyaset yaptın, seni siyasetten men edeceğiz’ diyorlar. Onlara 50 sene serbest bize 3 sene yasak! Niye? Biz çünkü doğruyu konuşuyoruz. Ama benim hiç korkum yok. Çünkü ben bu topraklarda Atatürk demeye, bağımsızlık demeye, hürriyet demeye devam edeceğim” dedi.

HÜSEYİN BAŞ NE DEMİŞTİ

29 Ocak 2022’de Trabzon’da BENİM belgeselinin galası için düzenlenen programa BTP lideri Hüseyin Baş da katıldı. Baş, burada yaptığı konuşmada, Bekir Bozdağ’ın Adalet Bakanı yapılmasıyla ilgili, “Adalet Bakanımız değişmiş, kim geldi yerine, Bekir Bozdağ, Bekir Bozdağ ne zaman görevden alındı? 15 Temmuz’dan sonra. Belki görevden alındığında hepimiz şunu demedik mi? Bu adam FETÖ’nün faaliyetlerine yakın bir kişi olduğu için herhalde görevden alındı, maksat buydu herhalde. Yerine kim geldi, bugün en son Abdülhamit Gül vardı. Abdülhamit Gül’ü görevden alıp şimdi tekrar Bekir Bozdağ’ı göreve getirdiler. Bunun iki açıklaması olabilir. Ya siz Bekir Bozdağ’a yanlış yaptınız, bu adamın FETÖ ile hiçbir alakası yoktu, ya da şu anlamı vardır, sen bugün tekrar FETÖ’yle bağlarını güçlendiriyorsun.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx