Yunanistan’dan BM’ye Türkiye mektubu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis’e yönelik “Artık benim için Miçotakis diye birisi yok” çıkışı gündemdeki yerini korurken, Yunanistan’ın, Türkiye’yi şikayet için BM’ye başvurduğu bildirildi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis’e yönelik “Artık benim için Miçotakis diye birisi yok” çıkışı gündemdeki yerini korurken, Yunan basını, Yunanistan’ın Türkiye’ye karşı harekete geçtiğini yazdı.

Yunanistan’da yayın yapan Atina-Makedonya Haber Ajansı’nın diplomatik kaynaklara dayandırdığı haberinde, Birleşmiş Milletler’e Ankara’nın Ege adalarıyla ilgili “asılsız iddialarına” karşı çıkan resmi bir mektup gönderdiğini duyurdu.

Habere nazaran, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’e hitaben yazılan mektup, Türkiye’nin Ege üzerindeki uçuşlarını artırmasının ve Erdoğan’ın Miçotakis’e yönelik kelamlarının akabinde geldi.

Dün Miçotakis, Erdoğan’ın kelamlarına “Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan’ın egemenliğini savunmayacağımı düşünüyorsa, yanılıyor.” tabiriyle cevap vermişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.