Ünlü isimlerin kaldığı sitede devasa alevler yükseldi

İzmir’in Narlıdere ilçesinde bulunan Folkart’ta henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Alevlerin kısa sürede tüm binayı sardığı yangınla ilgili olay yerine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Zaman zaman patlama seslerinin duyulduğu yangın çıkan binanın sakinleri ekiplerce tahliye ediliyor. Ekipler yangını kontrol altına almaya çalışıyor.

“CAN KAYBI YOK, BALKONDAN ATLAYARAK YARALANANLAR VAR”

Yangının 40 daireyi etkilediğini belirten Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, “Panikle balkondan atlayarak yaralananlar var” dedi.

İzmir Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, yangında şu ana kadar herhangi bir can kaybı bilgisi olmadığını bildirdi.

Olay yerine gelen İzmir Valisi Selim Köşger devam eden yangını İzmir İtfaiyesi’nin söndürmeye çalıştığını ayrıca Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerinin de sevk edildiğini söyledi.

“YANGININ DİĞER BLOKLARA SIÇRAMASINI ENGELLEMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Bir bloğun tamamen yanmak üzere olduğunu kaydeden Köşger, şöyle konuştu:

“Yangının diğer bloklara sirayet etmesini engellemeye çalışıyoruz. İnşallah o diğer bloklara sirayet etmeden söndüreceğiz. Sevindirici olan şu, site yöneticisi yangın başladıktan sonra aşağı yukarı tüm sakinlerini tahliye etmiş. İçeride canlı olmadığına dair bir bilgi elimizde var şu anda. Dolayısıyla herhangi bir can kaybı olmadan yangını atlatacağımızı düşünüyoruz.

Yangının çıktığı Folkart Sitesi’nde şarkıcı İbrahim Tatlıses’in de oturduğu öğrenildi. İbrahim Tatlıses yaptığı açıklamada, “Folkart’ta oturan bütün komşularıma geçmiş olsun. İki gün önce geliyordum İzmir’e. Uçaklarda yer yok diye gelemedim. Herkese geçmiş olsun. İnşallah can kaybı olmaz. Gelen mala gelsin” dedi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir