Türkiye’nin birinci ‘süper kahraman evreni’ geliyor: TRT’de yayınlanacak

Türkiye’nin birinci üstün kahraman sinematik kainatı T-World, yayınlanacak birinci dizisi “Altay” ile 2023 yılının ocak ayında izleyicilerin karşısına çıkacak. Günümüzde geçecek olan dizi, TRT’nin hazırlıkları devam eden dijital platformunda yayınlanacak.

Variety’nin aktardığı habere nazaran, T-World sinematik kozmosunun birinci imali olacak “Altay”, toplamda 4 dönem ve 26 kısımdan oluşacak. Dizinin direktörlüğünü, daha evvel Marvel’ın “Agents of S.H.I.E.L.D.” dizisi, “Prison Break” ve “Lost” üzere üretimlerde direktörlük yapan Bobby Roth üstlenecek.

Dizide, “Altay” dahil olmak üzere toplam altı muhteşem kahraman yer alacak. Altay’ın yanındaki muhteşem kahramanlar “Su Perisi”, “İkizler”, “Rumi”, “Nazar” ve “İnsan Tamircisi” olacak. Dört makûs karakterin de yer alacağı dizideki karakterler, ölümlü olacak.

Dizinin üretimine temmuz ayının sonunda başlanması planlanıyor.

T-WORLD SİNEMATİK EVRENİ’NDE 35 MUHTEŞEM KAHRAMAN YER ALACAK

T-World cihanı, toplamda 35 üstün kahramana mesken sahipliği yapacak. Hiçbiri ölümsüzlük üzere güçlere sahip olmayacak olan kahramanlar, çevresel meseleler, savaşlar ve salgınlar üzere olaylara karşı gayret edecek.

Yapımcı olarak Bülent Turgut, Raif İnan ve Erdal Bozkuş üzere isimlerden dayanak alacak olan T-World sinematik kozmosunun sırf dizilerden değil, farklı sinemalar, oyunlar ve grafik romanlardan oluşması planlanıyor. Cihanda, harika kahraman konseptleri Bülent Turgut tarafından tasarlanırken, kainatın senaryosunda ise Halid S. Şimşek’in imzası bulunuyor. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.