Swarovski, Türk şirketi satın aldı

Tyrolit, global aşındırıcı pazarındaki pozisyonunu daha da güçlendirmek Türkiye ve Orta Doğu bölgesinde süratli büyüyen pazarlarda daha güçlü yer bulabilmek için Türk şirketi Egeli – Egesan Grup’un büyük payını satın aldığını duyurdu.

Aşındırıcı ve bileyici kadrolar ve inşaat dalı için makine üreten Avusturyalı Tyrolit, 1919 yılında Daniel Swarovski tarafından kurulmuş ve hala yüzde 100 aile şirketi. Tyrolit, 5 kıtada, 11 ülkede ve 29 üretim tesisinde yaklaşık 4 bin 600 çalışan ile faaliyet gösteriyor.

Satın alma ilgili Tyrolit’in CEO’su Thomas Friess “Egeli – Egesan üzere stratejik ehemmiyette bir aşındırıcı üreticisinin çoğunluk payını alabildiğimiz için çok mutluyuz. Bu paydaşlık, rekabet yeteneğimizi güçlendirecek ve Türkiye ve Orta Doğu bölgesinde süratli büyüyen pazarlara erişim imkanı sağlayacak. Şirketlerin Türkiye’de bulunduğu lokasyon bize farklı coğrafyalara ulaşmak için kusursuz bir altyapı sunuyor. Bunu Tyrolit, teknolojisi, üretim bilgisi ve yenilikçi gücüyle birleştirerek çok yakın vakitte Türkiye ve Orta Doğu pazarındaki müşterilerimizle karşılıklı yarar sağlayacağımız bir tablo oluşturacağız. Aşındırıcı teknolojisinde global bir önder olarak, bölgedeki müşterilerimize eksiksiz bir eser gamıyla, tek bir lokasyondan hizmet verecek ve kullanıcıların üretim maliyet ve süreçlerini güzelleştirmelerine dayanak olacağız” diye konuştu.

EGELİ: STARETEJİK İŞTİRAKİMİZ GURUR VERİCİ

Egeli – Egesan İdare Şurası Lideri Didem Egeli “Büyük emek, uğraş ve yatırımla var ettiğimiz Egeli – Egesan Küme şirketlerinin, dünyanın önde gelen aşındırıcı üreticilerinden Tyrolit, ile geliştirdiği stratejik paydaşlık gurur verici. Tyrolit,’in Egeli – Egesan’a yaptığı bu büyük yatırımı; kaliteli eser geliştirme, üretme ve pazara sunma başarımızın bir yansıması olarak değerlendiriyorum” dedi.

ÇALDAĞ: AĞIR REKABET VE KRİZ DEVRİNDE EHEMMİYETİ BÜYÜK

Egeli – Egesan Genel Müdürü Cemil Çaldağ ise “Egeli – Egesan Küme, kesme ve taşlama taşları, flap diskler ve aşındırıcı bantlar üzere, farklı uygulamalar için aşındırıcı eserler imalatında faaliyet gösteriyor. Türkiye ve Avrupa pazarlarında esaslı bir geçmişe sahibiz. Çerkezköy’deki üretim tesisleri ve İstanbul’daki şirket merkezinde yaklaşık 200 çalışan ile faaliyet gösteriyoruz. Şirketlere ismini veren İlhan Egeli tarafından 50 yıl evvel kurulan ve muvaffakiyetle bugüne gelen Egeli – Egesan, bölümde marka bilinirliği en yüksek olan işletmeler ortasında yer alıyor. Bu stratejik paydaşlık, aşındırıcı pazarındaki ağır rekabet ortamında bilhassa de kriz devirleri için büyük kıymet taşıyor. Tyrolit, iştiraki ile birlikte, yurt içi ve yurt dışı pazarlarda büyümemizi hızlandıracak, artan finansal gücümüzle müşterilerimize en uygun hizmeti vermeye devam edeceğiz. Tyrolit, eser teknolojisi ve marka gücünü yanımıza alarak, kullanıcılara en yanlışsız aşındırıcı tahlillerini ve en üstün eserleri sunmayı sürdüreceğiz” sözlerini kullandı.

KAYNAK: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.