Son Dakika: HDP’ye bakanlık tartışmasının akabinde Kılıçdaroğlu ve Akşener bir ortada

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınmada Başşehir Modeli Buluşması bugün gerçekleştirdi. Buluşmada CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının öne çıkanlar şu halde:

  • “Sayın lidere (Mansur Yavaş) hepinizin huzurunda yürekten teşekkür ederim. Belediye liderleri ellerinden gelen bütün çabayı gösteriyorlar. Onların engellendiğini, büyük zorluklar çıkarıldığını biliyorum. Şunu söylüyorum belediye liderlerine: Şikayet etmeyeceksiniz, sizin misyonunuz pürüzleri aşmak, vatandaşlara hizmet etmek. 
  • Şimdiye kadar görülmemiş çok şeyi ittifak olarak iktidara geldiğimizde bütün Türkiye’ye ve büyün dünyaya göstereceğiz. Şimdiye kadar yapılmayan bundan sonra yapılacak olan her şeyi Türkiye’yi büyütmek, kalkındırmak için yapacağız. 
  • Geçmişte Ankara’nın caddelerine sokaklarına ağaç dikmek için ağacı yurtdışından ithal ettiler. Artık bunları bizim çiftçiler üretiyorlar. Onlardan satın alınıyor, herkes kazanıyor.
  • Hollanda dediğimiz bir ülke var. Toprakları Konya’dan küçük. Hollanda’nın yıllık tarım eseri ihracatı 180 milyar doların üstünde. Devasa Türkiye Cumhuriyeti Devleti 18-20 milyar dolarlık ihracatı lakin yapıyor. Bu kadar beretekli topraklar niçin ekilmiyor? Çitfçiyi niçin küstürdük. Bütün bunları daima bir arada aşacağız. Ayırt etmeden herkese hizmet ediliyor. Vatandaşlar ortasında ayrımcılık olmayacak. Bizim kitabımızda ayrımcılık yok. Biz yine köylüyü bütün milletin efendisi yapmaya kararlıyız.” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.