Okan Buruk: Galatasaray’ı hak ettiği yere getireceğiz

Galatasaray, Avusturya kampındaki ikinci hazırlık maçında Macaristan grubu Mol Fehervar’a 1-0 mağlup oldu. Müsabakanın akabinde sarı-kırmızılı takımın teknik yöneticisi Okan Buruk, basın mensuplarına çabayı kıymetlendirdi.

Yüzde 100 olarak hazır olmadıklarını tabir eden Buruk, “Hazırlık devrinde oynadığımız ve oynayacağımız maçlar her şeyi net göstermiyor. Geldiğimizden beri daima çift idmanla hazırlandık. Oyuncularımızın bu manada yorgunlukları ve maç eksiklikleri var. Sturm Graz ve MOL Fehervar çok sayıda hazırlık maçı oynadı. Fizikî olarak bize nazaran çok daha hazırlar. Kampın sonuna kadar tekrar çift idmanla çalışacağız. Fizikî olarak yorgunluk var. Oyun içinde bu yorgunluğun da tesirleri var. Yeniden kimi bölgelerde çabuk etmemiz, gereksiz top kayıpları… Yüzde 100 hazır değiliz. Bunları ölçü olarak almıyoruz lakin Galatasaray formasıyla çıktığımız her maçı da kazanmak istiyoruz. Bu durumdan mutsuzum, bunu da oyuncularımıza aktaracağım. Onlar da mutsuz. Bundan sonraki maçlar bizim için daha farklı olacak” tabirlerini kullandı.

“GALATASARAY’I HAK ETTİĞİ YERE GETİRECEĞİZ”

“MARCAO AYRILDI, ORAYA TRANSFER YAPACAĞIZ”

Marcao’nun ayrılmasının akabinde stoper bölgesine de destek yapacaklarını lisana getiren Okan Buruk, “Birçok bölgeye transfer yapacağız. Marcao ayrıldı, oraya transfer yapacağız. Ön tarafa, orta alana transfer yapacağız. Birçok mevkiye transfer yapmamız gerekiyor. Eksikliklerimizi net bir halde görüyoruz. Bu manada efor sarf ediyoruz” diye konuştu.

“EN DÜZGÜN OYUNCULARI BURAYA GETİRMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Sadece transfer yapmak için destek yapmayacaklarına dikkat çeken Buruk, “Transfer işi kolay bir şey değil. Adam almak için adam almak istemiyoruz. En uygun oyuncuları buraya getirmeye çalışıyoruz. O da biraz vakit alıyor. Burada yeterli niyetli çalışıyoruz. En kısa vakitte da bize direkt katkı sağlayacak oyuncuları buraya getireceğimizi düşünüyorum” dedi.

Okan Buruk, ikinci hazırlık kampında oynayacakları maçların daha farklı olacağını söz etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.