‘Kurak Günler’, dünya prömiyerini Cannes’da gerçekleştirdi

75. Cannes Sinema Şenliği’nin “Un Certain Regard” (Belirli Bir Bakış) kısmında yarışan ve Queer Palmiye’ye de aday gösterilen Emin Alper imzalı “Kurak Günler” sineması, bugün dünya prömiyerini gerçekleştirecek. Türkiye saatiyle 10:00’da Debussy Theatre’da gösterimi başlayan sinemanın ayrıyeten 24 ve 25 Mayıs’ta da gösterimleri yapılacak.

Ranini Tv’nin aktardığına nazaran, prömiyer, sinemanın başrol oyuncularından Ekin Koç, “Üç Kuruş” dizisinin çekimleri tamamlandıktan sonra Cannes’a giderek öteki başrol oyuncusu Selahattin Paşalı ve direktör Emin Alper’le bir ortaya geldi.

SONBAHARDA TÜRKİYE’DE VİZYONA GİRECEK

Bir müddettir kuraklık sıkıntısıyla boğuşan Yanıklar kasabasına yeni atanan genç savcı Emre ile belediye lideri Selim, mahallî gazeteci Murat ve kasabanın eşrafı ortasında yaşanan çekişmeleri bahis alan sinemanın başrollerini Selahattin Paşalı ve Ekin Koç paylaşıyor. Yardımcı rollerde ise Erol Babaoğlu, Fazilet Şenocak, Selin Yeninci, Sinan Demirer, Nizam Namidar, Ali Seçkiner Alıcı ve Eylül Ersöz yer alıyor.

Türkiye-Fransa-Almanya-Hollanda-Yunanistan-Hırvatistan ortak üretimi sinemanın Türkiye’de sonbaharda vizyona girmesi planlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.