Kolombiya güzeli deprem yardımı için geldi

2022 Miss Kolombiya güzeli ve aktivist Camila Pinzon, 6 Şubat’taki Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından, Türkiye için seferber oldu. Model, Avrupa’da başlattığı kampanyadan topladığı yardımları İstanbul’a gelerek, Arama Kurtarma Derneği (AKUT) için bağışladı.

Milliyet gazetesinden Seçkin Şenvardar’ın haberine göre Pinzon, topladığı nakdi yardımı AKUT Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Yosun Akverdi’ye teslim etti. Model, ziyaret ettiği Kahramanmaraş ve Gaziantep’te, ailelerini kaybeden çocukların kendisini çok etkilediğini söyledi.

“Sadece iki ülke arasında değil, iki kıtada köprü olduk” diyen Pinzon, “Bu kampanyayı Avrupa’daki dostlarım destekledi. Geri döndüğümde sadece kendi ülkemde değil, Güney Amerika’daki ülkelerin hepsinde bu projenin duyulması ve AKUT’un bilinirliği için çalışacağım” dedi. Model, bölgede yaşadığı durumla ilgili ise, “İhtiyacı olan çok insan vardı. Gözlerimi kapatıp olmamış gibi davranamadım ve kafamı çevirip geçemedim, acınızı hissettim. Gördüklerimi daha yeni sindirebiliyorum” dedi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir