James Caan hayatını kaybetti! The Godfather’ın yıldızı hayranlarını üzdü

1974 yapımı “The Godfather” (Baba) filimindeki Sonny Corleone rolüyle tanınan James Caan 82 yaşında hayatını kaybetti. Ünlü aktörün ölüm nedeni ile ilgili henüz bilgi verilmedi.

“The Godfather” (Baba) serisinin 1974 yılında yayınlanan 2. bölümünde Sonny Corleone karakterine hayat veren ünlü Amerikalı aktör önceki gün hayata gözlerini yumdu. Daha önce Elf ve Misery filmleriyle beyaz perdenin tozunu attıran Caan, 70’lerin Hollywood’una damga vuran isimler arasında yer alıyordu.

Caan, 2000’li yıllara kadar aktörlük yapmaya devam ederken kariyerinde Oscar, Emmy ve dört Altın Küre Ödülü’ne layık görüldü.

JAMES CAAN KİMDİR?

 

Ünlü aktör, 1940 yılında kasaplık yapan bir babanın oğlu olarak Bronx, New York’ta doğdu.

Caan, başlangıçta bir futbolcu olarak kariyer yapmayı hedefledi, ancak New York eyaletindeki Hofstra Üniversitesi’nde okuduktan sonra oyunculukla ilgilenmeye başladı.

Ünlü aktör, Coppola’nın The Godfather’ıyla büyük bir atılım gerçekleştirdi. Caan başlangıçta Michael Corleone rolü için seçmelere katıldı ancak rolü Al Pacino’ya kaptırdı ve Michael Corleone’nin ağabeyi Sonny karakterini canlandırdı. Caan, bu rolüyle en iyi yardımcı erkek oyuncu dalında Oscar kazandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK VİDEO;

Ajda Pekkan İlham Gencer’i ziyaret etti! Hareketiyle takdir topladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.