İstek Kayaalp’in Dünya Şampiyonası final maçı ne vakit, saat kaçta, hangi kanalda?

Milli güreşçimiz İstek Kayaalp Sırbistan’ın başşehri Belgrad’da düzenlenen Büyükler Dünya Güreş Şampiyonası’nda ismini finale yazdırmayı başardı.

Rıza Kayaalp grekoromen tarz 130 kiloda Ukraynalı rakibi Oleksandr Chernetskyy’ı 5-1 mağlup ederek çeyrek finalde Alin Alexuc’u ile karşı karşıya geldi.Güreşçimiz rakibini 8-0 yenmeyi başardı.

Rıza Kayaalp daha sonra yarı finalde Özbek güreşçi Muminjon Abdullaev ile karşılaştı ve müsabakayı 5-3 kazanarak ismini finale yazdırdı.

Rıza Kayaalp final maçını kazandığı taktirde ismini tarihe yazdıracak.Milli güreşçi 5. defa şampiyonluk yaşayan birinci Türk güreşçi olarak tarihe geçecek.

Milli güreşçimiz İstek Kayaalp finalde İranlı Amin Mirzazadeh ile karşılaşacak.Bu çabanın ayrıntıları merak konusu oldu.İşte karşılaşmanın başlayacağı saat ve yayınlanacağı kanal..

Final maçı ne vakit?

Milli güreşçimiz İstek Kayaalp, bugün finalde İranlı Amin Mirzazadeh ile altın madalya için çaba edecek. Final maçı saat 17:45’te başlayacak.Rıza Kayaalp’in uğraş edeceği maç TRT Spor Yıldız kanalından canlı yayınlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.