İsrail ordusu: Lübnan’da yok edilecek binlerce amaç belirledik

İsrail Genelkurmay Lideri Aviv Kochavi, Lübnan’da bir sonraki savaş sırasında imha edilecek binlerce gayenin belirlendiğini açıkladı.

İsrail ordusunun internet sitesinde yayımlanan yazılı açıklamasında Genelkurmay Lideri Aviv Kochavi, “Komuta karargahı, roket güdümlü el bombaları, fırlatıcılar ve bu maksatların daha fazlası olan tüm maksatlar atak planında. Tüm bu maksatlar Lübnan’da vurulacak” tabirlerini kullandı.

İçinde füze olan yahut füze yakınında bulunan her konut ile füze komuta merkezinin tümünün savaşta vurulacağını belirten Kochavi, “(Lübnan’daki Hizbullah’a atıfta bulunarak) Düşmanın füze ve roket sisteminde imha edilecek binlerce maksadı belirledik” dedi.

HİZBULLAH AÇIKLAMA YAPMADI

Hizbullah’tan ise hususa ait şimdi bir açıklama yapılmadı.

Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, 6 Haziran’da Yunanistan’a “Lübnan ile İsrail ortasındaki tartışmalı deniz hududunda Tel Aviv için gaz arama çalışmaları yürüten gemiyi çabuk biçimde geri çekme” daveti yapmıştı.

Lübnan’ın güneyindeki hudut bölgeleri İran takviyeli Hizbullah’ın kalesi olarak tanımlanıyor. Hizbullah ile İsrail ordusu ortasında vakit zaman gerginlikler yaşansa da 2013’ten beri önemli bir çatışma kaydedilmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.