Gençlerden barınma isyanı: Yurt dışında tutukluların kuralları ülkemizin yurtlarda bize sağlanamıyor

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener’e barınma sıkıntısından keder yanan genç, “Yurt dışında tutukluların ömür koşulları, bizim buradaki yurtlarda bize sağlanamıyor” dedi.

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, Gençler İçin Gençlerle Birlikte programının 11’incisinde gençlerin meselelerini dinledi. Toplantının konusu öğrencilerin barınma sorunu oldu. Öğrencilerin konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

* “Geçen sene bizim odalarımız 4 kişilikti. Günümüzde şu an 6 ve 8 kişilik odalar olacağını söylüyorlar. İtiraz ediyoruz fakat sesimiz duyulmuyor.

*Okula yerleştim lakin yurt yok. Durumumuz içler acısı gençler olarak.

“YANDAŞ MİLLETVEKİLİ GELİNCE YEMEKLERİN GRAMAJI ARTIYOR”

*Yandaş taraftan rastgele bir milletvekili yahut rastgele bir müdür geldiği vakit gramajı bile arttırdıklarını kendim biliyorum. 5 çeşit varsa 20 çeşide çıkıyor.

*Doktor ve diyetisyenim benim okul yemekhanesinden yemek yememi yasakladı. Mesela annem benim 2-3 yıl yedek olarak çalıştı hastanede. Dediler ki malum partiye üye olursanız işe alacağız. Üye oldu o hafta işe aldılar.

*Küçükken bu türlü bir gençliğim olacağını düşünmedim. Umutlarım çok azalmış kendime dair.

“NEDEN CEPHE ŞARTLARINDA OKUYORUZ?”

*Bir gencin 50 kuruş, 60 kuruş daha ucuz diye 1 km daha fazla yürümesi ahlaksızca! Ya da bir gencin resmi gazete okumak zorunda kalması ahlaksızca!

*Yurt dışına gitmeyi mantıklı buluyorum lakin vicdani bulmuyorum. Yurt dışında tutukluların hayat koşulları, bizim buradaki yurtlarda bize sağlanamıyor.

*Eğitim de bir savaştır ancak neden cephe şartlarında okuyoruz?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.