CHP’li Özgür Özel: Bakanlığı millet alır millet verir

CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel, “Millet masasının tüm bileşenlerinin ortak kararları dışında, ne bizim ne bizden bir arkadaşın o masaya karar dayatması kelam konusu değildir. HDP’ye bakanlık verilme ihtimali üzerinden yapılan tartışmalara, ‘beyler kendinize gelin’ demek lazım. Bakanlığı ne Gürsel Tekin ne Özgür Özel ne o ne bu; millet alır millet verir” dedi.

CHP’li Özel, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündeme ait değerlendirmelerde bulundu. Özel, Meclis’in tatilde olmasıyla ilgili şunları söyledi:

* “Meclis kapalı olduğu için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vaat ettiği, ‘yapacağız’ dediği, müjde verdiği; lakin yapamadığı çok sayıda iş birikiyor. Bu Meclis iradesine bir saygısızlık.

* Bu Meclis’i kendi gündemine hakim olan, vatandaşın problemlerini dinleyen, istikrar vazifesini yerine getiren, denetleme vazifesini yerine getiren ve bunu kimseden çekinmeden yapabilecek bir hale kavuşturmak için bir seçime ve akabinde da güçlendirilmiş parlamenter sistem ile ilgili geçiş periyodunun hızla yaşanmasına muhtaçlık olduğu açık.”

“HDP’YE BAKANLIK VERİLME İHTİMALİ ÜZERİNDEN YAPILAN TARTIŞMALARA ‘BEYLER KENDİNİZE GELİN’ DEMEK LAZIM”

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in HDP ile ilgili kelamları üzerine Özel şu tabirleri kullandı:

* “CHP’nin görüşlerini, Sayın Genel Lider, Sayın Parti Sözcümüz ve üç küme başkanvekili açıklar. CHP’nin partiye ilişkin somutlaşmış yetkili organlarında görüşülmüş, karara bağlanmış, MYK tarafından benimsenmiş ve Sayın Genel Lider tarafından kamuoyuna duyurulması uygun görülmüş görüşlerini, üç küme başkanvekilimiz, parti sözcümüz ve Sayın Genel Başkan’dan duyabilirsiniz. Bunun dışında yapılan değerlendirmeler, şahsî değerlendirmelerdir. Bunun ötesinde yapılan her şey spekülasyondur.

* Sayın Gürsel Tekin’in orada yapmış olduğu açıklama da kendisinin şahsî değerlendirmesidir. Ben kendi değerlendirmem açısından bir şey söyleyecek olursam da 6’lı masa, hem Genel Liderimiz hem partimizin yetkili heyetleri tarafından millet masası, son derece önemsenen, çalışmalarına kıymet verilen ve ahenk içinde çalıştığı için de Türkiye’ye itimat veren masadır.

* Millet masasının tüm bileşenlerinin ortak kararları dışında ne bizim ne bizden bir arkadaşın o masaya karar dayatması kelam konusu değildir. HDP’ye bakanlık verilme ihtimali üzerinden yapılan tartışmalara ‘beyler kendinize gelin’ demek lazım. Bakanlığı ne Gürsel Tekin ne Özgür Özel ne o ne bu; millet alır millet verir” tabirlerini kullandı. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.