Buffalo saldırısı mahallelileri sessizliğe bürüdü: Tek sahip oldukları süpermarketten oldular

Buffalo’nun Doğu Yakası’nda bulunan market kilometrelerce ötedeki tek süpermarket olarak insanların komşularıyla sohbet ettiği ve insanların hayatlarını takip ettiği bir cins topluluk merkezi haline geldi.

“Kendinizi uygun hissettiğiniz yer”

Buffalo Belediye Meclisi Üyesi Ulysees O. Wingo, “Orası ekmek almaya gittiğimiz,15- 20 dakika kaldığımız yeri ve büyüdüğüm mahalleyi temsil ediyor. Kendinizi yeterli hissediyorsunuz zira burası sizin mağazanız üzere.” dedi.

“Hiçbir market yürüme arasında değil”

Kar hedefi gütmeyen Open Buffalo’da liderlik geliştirme yöneticisi Jillian Hanesworth birçok sakin üzere bir sonraki en yakın büyük bakkalın nerede olduğu sorulduğunda düşünmek için duraklıyor: “Hiçbiri yürüme uzaklığında değil ve gitmek için üç farklı otobüs gerekiyor.” dedi.

“Yıllar sonra süpermarket olduğunu görünce sevindim”

62 yaşındaki Yvette Mack, sokakların bu kadar boş olmadığı vakitleri hatırlıyor lakin 15-16 yaşlarındayken işlerin kapandığını fark etti. Sonunda kent merkezine taşındı ancak 2020’de Doğu Yakası’na geri döndüğünde bir süpermarketin olduğunu görünce memnun olduğunu söyledi. Mack, et satın almak ve genel muhtaçlıklarını karşılamak için her gün, bazen üç yahut dört defa alışveriş yaptığını söylüyor. Cumartesi günü vurulmadan evvel oradaydı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.