Bitci Holdings, Metaverse ve Oyun Alanına Giriyor!

Türkiye’de ve dünyada büyük fan token anlaşmalarına imza atan ve ülkemizde Blockchain açısından öncü olan Bitci Holding, yeni hamlesiyle heyecan yaratıyor. Şirket, Metaverse ve oyun sektörüne girmeye hazırlanıyor.

Bitci Holding, metaverse ve oyun alanına giriyor

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere geçtiğimiz günlerde Bitci Teknoloji A.Ş.,  “Bitci Holding A.Ş.” adıyla holdingleşti. Böylece Bitci’nin NFT, Gaming ve borsası, tek çatı altında bir araya geldi. Yakın zamanda bir basın toplantısı düzenleyen şirket, metaverse ve oyun sektörüne yönelik çalışmalarını paylaştı. Bitci Holding’in CEO’su Onur Altan Tan, şirketin genellikle kripto para borsası ile tanınsa da, aslında bir teknoloji şirketi olduğunu vurguladı. Holding bünyesindeki Bitci Games ile metaverse alanına girdiklerini aktardı.

Bu girişim ile yalnızca bir metaverse değil, aynı zamanda bir oyun platformu yaratacaklarını belirtti. Oyun stüdyolarına ve Web3 altyapı desteği verdiklerinden de bahsetti. Tan, Türkiye’deki oyun stüdyolarının fazla olduğunu belirtti. Mevcut hedeflerinin, geliştirilen oyunların Blockchain üzerinde tokenizasyonla kullanılması olduğunu söyledi.

Bitci Games bünyesindeki oyun, son test aşamasında

Oyunların tokenize hale gelmesini sağlayarak, daha fazla kişinin oyunları kullanmasının önünü açtıklarına işaret etti. Ayrıca yatırımcılara yeni bir alan da doğacak. Oyun stüdyolarının da ekstra gelir elde etmesine olanak sağlanmakta.  Şu anda Bitci Holding CEO’su Tan, 600.000’i aktif, toplam 2 milyon kullanıcılı bir oyun ile görüştüklerini belirtti. Bu oyunun, yukarıda bahsettiğimiz şekilde tokenize edileceğini aktardı. Bu sırada CEO, BitciGames bünyesinde geliştirilen bir oyunun son test aşamasında olduğunu belirtti. Onur Altan Tan, Türk oyun sektörüne odaklandıklarını belirterek stüdyolara aşağıdaki çağrıda bulundu:

Gelin geliştirdiğiniz oyununuzu Web3’e alalım, hâlihazırdaki milyonlarca kullanıcıyla, onların bu yöndeki talepleriyle ve yeni kullanıcılarla oyunlarınızı buluşturalım. Buradaki gelir mekanizmasından faydalanın.

VR Mars metaverse’ü geliştiriliyor

Tan ayrıca, Bitci Holding’in Bitci Games’le VR Mars Metaverse’ünü geliştirdiğini söylüyor. “Mars gezegeninde aynı zamanda oyunlaştırılmış bir metaverse kurguluyoruz. Oynadıkça kazan mantığıyla çalışan fakat aynı zamanda konser alanları, etkileşim alanları, toplantı alanları olan bir metaverse,” ifadelerini kullanmakta. Bunun büyük bir serinin ilki olacağını aktaran Tan, “Şu an büyük bir kısmı bitti. Büyük bir bütünün parçası VR Mars çünkü Bitci Games’in ana hedefi, tüm şirketlerin yer alacağı bir internet yaratmak” diye devam etti.

Tan ayrıca metaverse beklentilerini de aktardı. Tan’a göre metaverse çok hızlı büyüyecek ve 2030 yılında 5 trilyon dolarlık bir piyasaya ulaşacak. “Şirketlerin nasıl ki internet kurulduğunda internette bir alanı olduysa artık Metaverse’te de bir yerleri olacak,” diyor. Türkiye’deki şirketlerle görüşmeler yapıldığını belirten CEO, akaryakıt ve enerji gibi sektörlerden farklı şirketlerle metaverse çalışmaları yapacaklarını aktardı. Şu anda, 20’nin üzerinde şirket ile görüşme halinde olduklarını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.