Artırımlarla beli bükülen araç sahiplerine hoş haber! Motorine bu gece büyük indirim geliyor: Yeni akaryakıt fiyatları ne kadar?

Petrolde yaşanan dalgalanma akaryakıt fiyatlarına artırım ve indirim olarak yansımaya devam ediyor. Peş peşe gelen artırımların akabinde vatandaşlar yeni akaryakıt fiyatlarını yakından takip etmeye başladı. Motorine gelen üst üste artırımların akabinde fiyatlar 26 liraya kadar çıkmıştı. Fakat beklenen müjdeli haber geldi. Akaryakıt fiyatlarına büyük indirim geliyor! Araç sahipleri bayram edecek. Pekala bugün akaryakıt, LPG ve motorin fiyatları ne kadar? Akaryakıt fiyatlarında artırım ya da indirim haberi var mı? Motorine indirim mi geliyor? İşte 7 Eylül 2022 aktüel akaryakıt fiyatları…

PEŞ PEŞE ARTIRIM GELMİŞTİ

Brent petroldeki dalgalanmayla motorinin litresine peş peş artırım haberi gelmişti. Dün 70 kuruşluk artırımın akabinde bugünde 77 kuruşluk artırım gelmişti. Gelen artırımla birlikte motorinin litresi 26 liraya kadar ulaşmıştı.

SON DAKİKA: MOTORİNE BÜYÜK İNDİRİM GELİYOR

Zamların akabinde araç sahiplerini havaya uçuracak haber geldi. Kesim kaynaklarından alınan son dakika bilgisine nazaran, motorinin litresine 8 Eylül Perşembe gününden itibaren 1 lira 14 kuruşluk indirim geliyor. Gelen indirimle birlikte motorinin litresi İstanbul’da motorinin litre fiyatı 24 lira 80 kuruşa düşecek.

AKARYAKIT FİYATLARINDA YAŞANAN DEĞİŞİMLER

18 Ağustos Perşembe günü motorine 79 kuruş artırım, akaryakıta 83 kuruş indirim, 20 Ağustos Cumartesi günü motorine 1 lira 7 kuruş artırım, 25 Ağustos Perşembe günü motorine 95 kuruş artırım, 30 Ağustos Salı günü akaryakıta 1 lira 4 kuruş indirim, 3 Eylül Cumartesi günü akaryakıta 1 lira 51 kuruş, motorine ise 2 lira 41 kuruş indirim, 6 Eylül Pazartesi günü akaryakıta 56 kuruş, motorine 70 kuruş artırım, LPG’ye ise 40 kuruş indirim gelmişti.

7 EYLÜL 2022 ŞİMDİKİ AKARYAKIT FİYATLARI NE KADAR?

İSTANBUL ŞİMDİKİ AKARYAKIT FİYATLARI

  • Benzin: 19,22 TL
  • Motorin: 25,99 TL
  • LPG: 10,62 – 11,07 TL

ANKARA AKTÜEL AKARYAKIT FİYATLARI

  • Benzin: 19,34 TL
  • Motorin: 26,10 TL
  • LPG: 10,94 TL

İZMİR AKTÜEL AKARYAKIT FİYATLARI

  • Benzin: 19,34 TL
  • Motorin: 26,12 TL
  • LPG: 10,74 TL

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş eser fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve özgürü nedeniyle şirketler ve kentlere nazaran küçük değişiklikler gösterebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.