Ali Koç’tan ağır sözler

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün bayramlaşma töreninde konuşan başkan Ali Koç, “Bana göre en azından yakın tarihimizde Türkiye Cumhuriyeti devletinin gördüğü en kötü, en skandal federasyon başkanı ve yönetim kurulunu geride bırakmış bulunuyoruz” dedi.

Sarı-lacivertli kulübün geleneksel bayramlaşma töreni, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleşti. Kulüp başkanı Ali Koç ve yüksek divan kurulu başkanı Uğur Dündar ile bazı yönetim kurulu üyeleri, törene gelen Fenerbahçelileri karşılayıp bayramlarını kutladı.

Başkan Ali Koç, TFF’de seçimin yeni yapıldığını ve yeni bir yönetimin olduğunu kaydederek, şöyle konuştu:

“Sayın Mehmet Büyükekşi ve yönetim kuruluna başarılar diliyorum. Kurullarla ilgili değerlendirmemi 30 Temmuz’da yapacağım. Şu an inceleme aşamasındayız. Ama gördüğüm kadarıyla, en azından yönetim kurulu seviyesinde iyi niyet var. Bazı düşünceler devrim niteliğinde. Şeffaflık olması, adil rekabetin sağlanması açısından, tüm şüpheleri minimize etmesi açısından kısa sürede çok önemli adımlar atıldı.”

“Bana göre en azından yakın tarihimizde Türkiye Cumhuriyeti devletinin gördüğü en kötü, en skandal federasyon başkanı ve yönetim kurulunu geride bırakmış bulunuyoruz” diyen Koç, şöyle devam etti: “Ve bu yönetim, inanın, Türk futboluna ziyadesiyle çok ama çok tahribat, güven unsuru erozyonu, kötü hakemliklerin yaşandığı, her anlamda, maddi-manevi açıdan, sportif açıdan, idari açıdan büyük zarar vermiştir. Bunu toparlamak zaman alacaktır. O yüzden Fenerbahçe olarak biz, yeni atanan TFF’ye elimizden gelen yardımda bulunmaya çalışacağız. Çünkü inanıyoruz ki onların inancı, futbolu daha şeffaf, daha adil noktaya getirmek, tahribat gören marka değerini yükseltmektir.”

Koç, açıklamasında şunları kaydetti:

“Yılların erozyonu, tabii kolay olmayacaktır ama onlara el uzatmamız lazım. Görürsek ki eski alışkanlıklar, eski yapısal süreçler, ilişkilerle yönetilen bir futbol olursa, biz her zaman olduğu gibi tepkimizi koyarız. Ama peşinen bunu yapmanın yanlış olduğunu düşünüyorum. 3-4 haftada yapılanlar, alınan kararlar, bizim söylediğimiz, hepsi ifade edilen konular. İnşallah onlar da bu amaçlarını, samimi bulduğumuz amaçlarını gerçekleştirirler ve Türk futbolunu en kısa dönemde, en azından doğru istikamete çevirip doğru adımı atarlar.”

Eski TFF Başkanı Nihat Özdemir, görevinden istifa etmişti. Yapılan seçimde yeni TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi olmuştu.

Odatv futbolun örtüsünü kaldırmaya devam ediyor: Başkan Ferhat Gündoğdu kim çıktı

Futbol camiası hafta sonu Odatv’yi konuştu

Bu haber Erdoğan’ın masasına konur… TFFHGD skandalı

Türkiye Futbol Federasyonu’nu sarsan operasyon… Gözaltına alındı

Akrabalık ilişkileri açığa çıktı… Kendi talimatlarını dinlememişler

Odatv hakem dosyasını açıyor… 30 yıllık ilişkiler

İstifanın perde arkası… Kim bu 40 gözlemci ve 6 hakem

Odatv yazdı neşter vuruldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.