Ahmet Nur Çebi’den Cenk Tosun, Weghorst ve Ersin Destanoğlu açıklaması!

Başkan Çebi, Everton’la sözleşmesi biten Cenk Tosun’la yeniden anlaşmak istediklerini bildirdi. Cenk’le görüşme halinde olduklarını kaydeden Çebi, “Cenk Tosun’a her zaman kapımız açık. Öncelik hakkı olan bir oyuncu. Fakat şartlar önemli. Kulübün ekonomisinin taşıyabileceği bir sözleşme yapmamız lazım. O da iyi bir Beşiktaşlı. Bizimle olmayı arzu edecektir” dedi. Beşiktaş Başkanı, yabancı oyuncu kısıtlaması yüzünden yerli oyuncuların yüksek ücretler istediklerini sözlerine ekledi.

“TEKLİF GELİRSE ÖNÜNÜ AÇACAĞIZ”

Rıdvan Yılmaz gibi sözleşmesi 2023’te bitecek olan Ersin Destanoğlu’nun durumunu değerlendiren Başkan Ahmet Nur Çebi, başarılı kaleci için resmi teklif almadıklarını söyledi. 

Çebi, “Ersin’e talep var ama henüz resmi değil. Sadece konuşmalar var. Umarım kısa zaman içinde resmi teklif gelirse onun da önünü açacağız. Yaşı geçmiş, menajerlerin ayak oyunlarıyla, taraftar istiyor diye gelenlerde durum belli. Teixeira’sı, Pjanic’i, Batshuayi’si var. Taraftarın istediği isimlerdi bunlar ama sonuç ortada” dedi.

“WEGHORTS’A ODAKLANMIŞ DURUMDAYIZ”

Wout Weghorst’la görüşmelere devam ettiklerini aktaran Çebi, “Milli takım kampındaydı ve evine yeni döndü. Bizden 2-3 gün daha süre istedi. Aramızda parasal sorun yok. Diğer konularda, Avrupa’da oynamak istemesi, ailesinin istekleri olabilir buna saygı duyarım. Ben yüzde 51 olarak görüyorum. Listemizde Sörloth gibi isimler de var ama Weghorst’a odaklanmış durumdayız. Beşiktaş taraftarı bize güvensin” diye konuştu.

“RIDVAN 6.5 MİLYON EURO”

Başkan Çebi, Rıdvan Yılmaz’ın Frankfurt’a transfer olacağını belirtirken bonservis bedeliyle ilgili spekülasyonlara da yanıt verdi. Çebi, “Rıdvan gidiyor. Bir sol bek olarak fiyat bana göre çok iyi. Kamuoyuna bakıyorum beğenmiyorlar. ‘10 milyon euro dedin’ diyorlar. Pazarlık yapıyorum, başka ne diyecektim? Yaklaşık 6.5 milyon euro kasamıza girecek. 4 milyon euro yüzde 100, 6 milyon euro yüzde 99, 6.5 milyon euro yüzde 90 kasamıza girecek. Artı yüzde 20 bir sonraki satışından gelir elde edeceğiz” dedi.

Beşiktaş’ın 2021-22 sezonu öyküsü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.